Yandaşa değil, Vatandaşa hizmet; Rantsız İstanbul

Her cm2’si Ranta Kurban Edilen İstanbul’u Kurtaracağız

Daha fazla rant elde etme uğruna Dünya’nın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul gözümüzün önünde betona ve ucube yapılara kurban edildi. Bu suçun asıl faili maalesef ki İBB’dir. Bizle beraber İBB’nin bir rant merkezi olarak kullanılması sona erecek. İstanbul yeşil alanına, ormanına, denizine, geniş sokaklarına, meydanlarına ve caddelerine kavuşacak.

Yandaş Vakıflara Aktarılan Paralara Son Vereceğiz

İBB tarafından her yıl yaklaşık bir milyar (1.000.000.000) lira yandaş vakıflara aktarılmaktadır. Söz konusu bu meblağ İstanbul’daki hemen hemen tüm ilçe belediyelerinin bir yıllık bütçelerinden fazladır. Bu tarz herhangi bir meşru fayda amaçlamayan para aktarımlarının tamamına son verecek, bunlardan doğacak olan gelirimizi gençlerimizin eğitiminde ve vatandaşımızın mevcut ekonomik buhrandan korunmasında kullanacağız. 

Huzur Hakkı Sömürüsüne Son Vereceğiz

Maalesef ülkemizde siyaset yüksek getirili bir meslek haline getirildi. Siyasetçilerimiz hiçbir emek ortaya koymamalarına rağmen hem yüksek ücret almakta hem de huzur hakkı kazanmaktadır; söz konusu bu milyonları bulan paralar vatandaşımızın vergileriyle ödenmektedir. Siyasetçinin emeksiz kazanç elde etmesine karşıyız. İBB bünyesinde yüksek ücretlerin yanında kişi başı birkaç milyonları bulan huzur hakkı uygulamasına son vereceğiz.

Hem İspark Ücretlerini Düşüreceğiz Hem İspark’ı Zarardan Kurtaracağız

Kamunun boş arazisini kiralamasına rağmen İspark zarar etmektedir. Gerçekten İstanbul’un kötü yönetildiğinin en iyi ispatı bu acı durumdur. İspark’ın içindeki yolsuz yapıyı değiştireceğiz. Bu sayede hem ücretleri düşüreceğiz hem de İspark’ın kar etmesini sağlayacağız.

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü’ne Aktarılan Parayı Futbol Altyapısı İçin Kullanacağız

Maalesef siyasetteki “benim adamım” mantığı artık futbol dünyasına da girdi. Devlet eliyle zorlayarak bir takım yaratma çabalarına son vereceğiz. İBB olarak İstanbul’daki tüm takımlara eşit mesafede duracağız. İBB bütçesinden Başakşehir Futbol Kulübü’ne aktarılan parayı İstanbul’daki futbol altyapıları için kullanacağız; bu sayede hem gençlerimizi spora teşvik edeceğiz hem de İstanbullu profesyonel futbolcular yetiştireceğiz.