Rahat ve İnsanca Yaşanabilen bir Kent; Akıllı İstanbul

Trafik Sorununa Yapay Zekâ ÇözümüU

İstanbul’un kronik sorunlarından biri trafiktir. Bu sorunun temel kaynaklarından biri trafik ışıklarının “şapşal zekâ” ile yönetilmesidir. Trafik yoğunluğunu dikkate almayan bu sistemi değiştireceğiz. Trafik ışıklarını yapay zekâ ile yöneteceğiz, bomboş yollarda ışık yanmasını bekleme dönemi son bulacak İstanbullunun kıymetli zamanı trafikte değil kendisinde kalacak.

24 Saat Ulaşımın Olduğu Bir İstanbul

İstanbul birçok kültürün uyum içinde yaşadığı gecesi yahut gündüzü olmayan bir şehir, ancak şahsi aracı olmayanların İstanbul’da belli bir saatten sonra bir yerden bir yere gitmesi maalesef imkânsız; biz toplu taşımayı 24 saat kullanılabilir hale getirecek, İstanbul’un uyumayan yapısına İBB olarak uyum sağlayacağız.  

Ortasından Deniz Geçen İstanbul’da Etkin Deniz Taşımacılığını Başlatacağız

İstanbul’un bir yakasından bir yakasına geçmek için İstanbullu vatandaşlarımız bir sürü araç değişikliği yapmaya mecbur bırakılıyor, biz deniz taşımacılığını eskisinden de ileriye götürecek hem trafik sorununu çözecek hem de vatandaşlarımızın gündelik yaşamına İstanbul Boğazı’nı tüm güzelliğiyle geri sokacağız.

Toplu Taşımada Elektrikli Otobüs Dönemi

İstanbullu ulaşım için toplu taşımayı kullansa dahi çevreye maalesef zarar veriyor biz benzin ve doğalgaz ile çalışan araçlar yerine çevre dostu elektrikli araçları kullanıma sokacağız. Bu araçlar sayesinde hem kentimizin hem ülkemizin petrol bağımlılığını azaltacak; elektrikli araçlar için gerekli olan elektriği Boğaz’daki akıntıdan ve güneş enerjisinden elde edeceğiz. 

Taksici Sorununu Çözeceğiz

Güzel İstanbul’umuzun en büyük sıkıntılarından biri de taksiciliğin doğru düzgün düzenlenmemiş olmasıdır. Bu konuda adım atılmaması hem İstanbullulara hem de İstanbul’a gelen turistlere büyük rahatsızlık vermektedir. Kimlerin taksici olabileceği, taksinin sahip olması gereken asgari konforun ne olduğu gibi pek çok sorunun İBB tarafından çözüme kavuşturulması gerekmektedir, bu konuda gerekli olan bütün adımları atacağız

Hızlandırılmış değil Hızlı Tren ile İstanbul’un Ulaşım Sorununu Çözeceğiz

İstanbul’un bir ucundan diğer ucuna Hızlı Trenlere uygun manyetik raylar döşeyeceğiz, bu sayede İstanbullular şehrin ortasında uçuş hızı ile seyahat etmenin rahatlığına kavuşacak. Neredeyse dünyadaki tüm metropollerde uygulama alanı bulan hızlı tren uygulamasının İstanbul’a hala gelmemiş olmasını bir eksiklik olarak görüyor ve bunu ivedilikle çözeceğimizin sözünü veriyoruz.

Pin It on Pinterest