Kültürlü, Sosyal ve dinamik bir kent; Genç İstanbul


Üniversite Öğrencilerine 500 TL Burs Vereceğiz

Halktan toplanan vergiler İBB aracılığıyla yandaş vakıflara aktarılıyor. Bu düzene son vereceğiz. Yandaş vakıflara aktarılan yıllık neredeyse bir MİLYAR (1.000.000.000) lirayı bulan parayı üniversite öğrencilerine 7 ay boyunca 500 TL burs olarak vereceğiz. Bursun kapsamına İstanbul’daki devlet üniversitelerinde ve İstanbul’daki özel üniversitelerde burslu okuyan öğrenciler dahildir.

Yeni Mezunlara Danışmanlık Hizmeti Vereceğiz

İstanbul öğrencilerin olduğu kadar Y kuşağı genç mezunların da şehri, bu sebeple biz İstanbul’da mezun olmuş tüm öğrencilere iş hayatına atılmada yardımcı olacağız. Genç mezunlara hem profesyonel danışmanlık desteği sağlamak hem de kariyerlerini planlamada yardımcı olmak adına İBB bünyesinde bir Genç Mezun Kariyer Merkezi kuracağız. 

Öğrencilere ve Genç Çalışanlara Ulaşım Ücretsiz Olacak

Ekonomimizin bel kemiği niteliğindeki yeni mezun ve genç çalışanlara da ulaşım ücretsiz olacak ekonomimizi sırtlayan bu gençlere İBB yardımcı olacak. Ayrıca herhangi bir maddi geliri olmamasına rağmen öğrencilerden ulaşım için ücret alan düzene de son vereceğiz öğrenciler, okullarına yahut diledikleri herhangi bir yere toplu taşımayı kullanarak ücretsiz ulaşabilecek.

İstanbul’un Gençleri Kültür Hayatından Uzak Kalmayacak

İstanbul kültürel anlamda Türkiye’nin en aktif şehri ancak genç mezunlar ve öğrenciler bu kültürel hayata katılmak için gerekli bütçeyi ayırabilecek ekonomik bağımsızlığa sahip değiller, biz bu gençlerin de yanında duracağız; İstanbul’da gerçekleşecek birçok kültürel etkinlikte öğrenci girişlerini ciddi anlamda ucuzlatacağız doğacak farkı da İBB olarak karşılayacağız. 

Pin It on Pinterest