200 bin üniversiteli gence burs müjdesi verdim.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Selim Kotil, İstanbul’u karış karış gezerek çalışmalarını sürdürüyor.

Kotil’in bir adresi de Güngören’di. Güngören’de vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılanan Kotil, tek tek dolaştığı esnafa projeleri hakkında bilgi verdi.

Gezisi sırasında bir tekstil atölyesini de ziyaret eden Kotil, beka sorunu tartışmalarına farklı bir bakış getirdi ve şunları söyledi: “Bir vatandaş bana mesaj attı, ‘ülkede beka sorunu yok ama B.E.K.A sorunu var. (B) Bahçeli, (E) Erdoğan, (K) Kılıçdaroğlu, (A) Akşener yani B.E.K.A sorunu var. Biz oyumuzu sana vereceğiz’ dedi.”

BTP İBB adayı Kotil, Güngören’de salonu dolduran vatandaşlara projelerini de anlattı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin inanılmaz bir bütçesi olduğunu söyleyen Kotil, “Bu bütçeden 850 milyon TL yandaş vakıflara aktarılıyor. Kime, Okçuluk Vakfı’na, Ensar’a, TÜRGEV’e vesaire… Kimin parası bu? Elbette bizim paramız! Bizim paramızı alıyorlar 2-3 tane vakfa aktarıyorlar. Vakıf niye kurulur? Zengin insanlar cebindeki parayı koyar, fakir fukaraya yardım edelim diye vakıf kurar. Burada tam tersi… Şimdi biz buna dur diyeceğiz. Ne yapacağız? 200 bin üniversiteli gence ayda 500 lira burs olarak vereceğiz. Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş, Milli Ekonomi Modeli’nde ‘tüketmek kaynaktır’ diyor. Yani gencin cebine para giyince ne olacak? Ayşe teyze, Mehmet efendinin cebine para girince bakkala, markete para girecek. Para piyasada dolaşmaya başlayacak. Para piyasada dolaşınca ne olacak, ekonomi büyüyecek. Şimdi adamın cebinde para yok. Ayakkabı alacak alamıyor, elbise alacak alamıyor. Şimdi para piyasaya girdiğinde ekonomi büyür. İşte biz yandaşa giden paraları vatandaşa vererek ekonomiyi büyüteceğiz” şeklinde konuştu.

Finansal çöküş geliyor

BTP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selim Kotil, Güngören’de halk buluşmasında yaptığı konuşmada, Türk ekonomisi üzerine genel bir değerlendirme yaptı.

Kotil, şunları söyledi: “Haydar Hoca dedi ki, ‘Bakın bir gemi yaptım, binin kurtarayım sizi, yağmur gelecek. Biz de baktık hava güneşli, ‘yahu Hoca deme öyle hava güneşli ne yağmuru’ dedik. Bir daha dedi, bir daha dedi… Damlalar tek tük düşmeye başladı. Bu sefer millet ya acaba falan filan derken yağmur başladı. Size bir şey söyleyeyim mi; bakın siyaset yapmıyorum, daha fırtınanın ayak seslerini duyuyorsunuz. İki insandan birinin işsiz kalacağı bir 2019 yaşayacaksınız. Bana Selim Bey sen doları bildin, şimdi de 9 lira diyorsun ne olacak 2019’da, finansal bir kriz var mı? Net söylüyorum: ben 2019’da finansal kriz beklemiyorum, finansal çöküş bekliyorum.”